+123 456 4444

Infuzja tlenowa – nieinwazyjny sposób na odmłodzenie skóry

Natychmiastowe nawilżenie, odżywienie, a także odświeżenie skóry, która uzyskuje piękniejszy wygląd – to wszystko oferuje infuzja tlenowa.

Tlen do życiodajny pierwiastek, który ma również wiele innych zastosowań. Wśród nich znajdują się zabiegi kosmetyczne i medycyny estetycznej. Pozwala on wtedy na uzyskanie jeszcze lepszych efektów w pielęgnacji skóry. Doskonałym przykładem jest procedura polegająca na infuzji tlenowej. Osobom zaciekawionym zabiegiem jak infuzja tlenowa Kraków daje szansę na wykonanie go w jednych z najlepszych gabinetów.

Czym jest infuzja tlenowa?

Zabiegi infuzji tlenowej polega na zastosowaniu tlenu hiperbarycznego, który wtłaczany jest razem z substancjami aktywnymi w głębokie warstwy skóry.

Ma on zatem formę mezoterapii bezigłowej, ponieważ ważne składniki dostarczane są do skóry tam, gdzie nie docierają zwykłe kosmetyki. Brak stosowania igieł powoduje przy tym, że procedura nie tylko jest przyjemniejsza, ale także bezpieczniejsza.

Podczas zabiegu poza tlenem stosuje się również specjalne substancje aktywne zamknięte w silnie skoncentrowanych serum.

Jaki substancje aktywne stosuje się do zabiegu?

Podczas zabiegu infuzji tlenowej wykorzystuje się różne rodzaje serum ze skoncentrowanymi substancjami czynnymi. Mają one formę ampułek.

Do wyboru jest szeroka gama różnych wariantów serum, dlatego można dopasować je w zależności od problemów skórnych i oczekiwanych efektów zabiegu. Dzięki temu, że składniki są wtedy odpowiednio rozdrobnione, mogą one bez przeszkód dostać się w głębokie warstwy skóry.

Jednym z najczęściej używanych typów substancji podczas infuzji tlenowej jest kwas hialuronowy. Powoduje on, że skóra jest lepiej nawilżona, jędrniejsza, redukuje także drobne zmarszczki i linie.

Infuzja tlenowa – kiedy warto się zapisać?

Dużą zaletą zabiegu jak infuzja tlenowa jest jego wszechstronność. Procedura ta może być wykonana praktycznie na każdym typie skóry, między innymi na skórze suchej, mieszanej, tłustej, także wrażliwej czy dojrzałej. Różne typy serum dobierane są wtedy indywidualne, aby zabieg mógł dać najlepsze rezultaty.

Wśród głównych wskazań do wykonania zabiegu znajdują się:

 • cera ziemista, szara
 • sucha cera, łuszcząca się, cienka
 • skóra nierówna
 • obniżone napięcie skóry
 • zmarszczki i bruzdy
 • opadający owal twarzy
 • przebarwienia na skórze

Warto przy tym wskazać, że efekty zabiegu jak infuzja tlenowa są widoczne praktycznie od razu, dlatego można wykorzystać go także jako zabieg bankietowy, czyli odbywający się przed ważnymi wydarzeniami.

Jak przebiega infuzja tlenowa skóry?

Zabieg infuzji tlenowej jest przyjemny i relaksujący, chociaż niektóre osoby wskazują, że doświadczają w jego trakcie uczucia niewielkiego pieczenia, mrowienia skóry.

W trakcie zabiegu na skórę nakłada się wybrane serum, a następnie stosuje się urządzenie przeznaczone do wtłaczania tlenu hiperbarycznego. Natychmiast po wykonaniu procedury można wrócić do codziennych czynności.

Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów infuzja tlenowa może być uzupełniona także innymi zabiegami. Bardzo często przed jej wykonaniem odbywa się oxybrazja, czyli inaczej mikrodermabrazja tlenowa – to zabieg delikatnego oczyszczania skóry z wykorzystaniem tlenu.

Osobom pragnącym zapisać się na zabieg jak infuzja tlenowa Kraków prezentuje długą listę adresów gabinetów i klinik, w których można go wykonać. Warto postawić na specjalistyczny gabinet, by zabieg był wykonany pod okiem eksperta i dał najlepsze efekty.

2 thoughts on “Infuzja tlenowa – nieinwazyjny sposób na odmłodzenie skóry

 1. Jakie zabiegi ma twarz polecicie w ciąży? Przed ciążą był kwas hialu, był botox, mezo. Potrzebuje czegoś co wygładzi zmarchy głównie na czole i wokół oczu, troszke podniesie owal. Mam 36 lat…. Myślicie, ze infuzja tlenowa jest bezpieczna?

 2. Trudno jest podpowiedzieć, moim zdaniem powinnaś się skonsultowac z lekarzem medycyny estetycznej albo kosmetologiem. Z uwagi na to,ze na wiele zabiegów trzeba uważać.
  Infuzja tlenowa jest bezpieczna, podobnie jak kawitacja. Tak więc polecam właśnie te dwa zabiegi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 3 = 2