+123 456 4444

Czy trening EMS jest wart swojej ceny? Zalety i wady elektrostymulacji mięśni

Coraz więcej osób decyduje się na treningi elektrostymulacji mięśniowej, czyli EMS. Czy to dobry wybór?

Trening EMS, czyli Electrical Muscle Stimulation, podczas którego prowadzona jest elektrostymulacja mięśniowa, to nowoczesny sposób na poprawę efektywności zwykłych ćwiczeń fizycznych. Osobom chcącym wybrać trening EMS Kraków daje możliwość skorzystania z tego typu zajęć w wielu klubach.

Na czym polega elektrostymulacja mięśni?

Elektrostymulacja mięśniowa jest prowadzona w różnych celach, między innymi podczas fizjoterapii. Teraz natomiast znacznie częściej używana jest jako wsparcie zwykłych treningów fitness, aby mogły one przynieść jeszcze lepsze efekty.

Treningi EMS są rodzajem treningów personalnych, co oznacza, że odbywają się one wraz z trenerem personalnym. To powoduje, że mogą być one jeszcze efektywniejsze w stosunku do zwykłych ćwiczeń fizycznych. Trener dba wtedy również o obsługę urządzeń EMS.

Podczas treningów EMS w Krakowie (https://www.intime20.pl/) wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia, które emitują impulsy elektryczne. Są one dostarczane do mięśni za pomocą kombinezonu wyposażonego w elektrody. Trener opiekujący się osobą trenującą przygotowuje dla niej specjalny program, który ma na celu uzyskanie najlepszych efektów zgodnie z jej wymaganiami.

Profesjonalny trening EMS Kraków – tego typu ofert warto poszukiwać, gdy chce się rozpocząć treningi EMS. Wybór klubów jest spory, dlatego warto porównać ze sobą ich oferty, by znaleźć ten najlepszy.

Jakie są korzyści treningów EMS?

Ze względu na liczne korzyści treningi EMS cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem. Dlaczego warto zdecydować się na wspomagane elektrostymulacją mięśni ćwiczenia?

 1. Większa efektywność treningów

Impulsy elektryczne dostarczane do mięśni powodują, że mogą one pracować jeszcze intensywniej, dlatego każdy trening jest jeszcze bardziej intensywny.

 1. Krótszy czas trwania

Efektywność treningów EMS przekłada się na ich krótszy czas trwania, dlatego wystarczą zaledwie dwa treningi po 30 minut na tydzień!

 1. Aktywacja konkretnych partii mięśniowych

Specyfika treningów EMS powoduje, że dają one bardzo dobre efekty wtedy, gdy konieczne jest aktywowanie konkretnych partii mięśniowych, także mięśni głęboko położonych.

 1. Szybciej widoczne efekty

Dzięki treningom EMS można uzyskać efekty widoczne nawet po około 3-4 tygodniach, czyli szybciej niż przy zwykłych treningach.

 1. Poprawa wyglądu skóry

Z treningami EMS można nie tylko zrzucić kilogramy czy wymodelować sylwetkę, ale także szybciej pozbyć się cellulitu i wiotkości skóry.

 1. Redukcja bólów mięśni i stawów

Oddziaływanie impulsów elektrycznych na ciało powoduje, że możliwe jest zredukowanie dolegliwości bólowych ze strony mięśni i stawów.

 1. Lepsza kondycja fizyczna

Treningi EMS umożliwiają szybszy powrót do kondycji, co przekłada się również na lepsze wyniki w innych dziedzinach sportu.

 1. Pomoc trenera personalnego

Gdy chodzi o trening EMS Kraków to miasto, gdzie można skorzystać z kompleksowej pomocy w treningach ze strony doświadczanych trenerów personalnych.

 1. Treningi dla początkujących

EMS to również metoda treningowa rekomendowana dla osób początkujących, które wcześniej nie podejmowały żadnej aktywności fizycznej.

 1. Wiele pozytywnych opinii

Treningi EMS cieszą się bardzo pozytywnymi opiniami, co potwierdza ich efektywność i skuteczność w dążeniu do jeszcze lepszych wyników.

Czy treningi EMS mają jakieś wady?

Głównym minusem treningów tego typu jest ich wysoka cena. Z cennikami klubów działających w sektorze trening EMS Kraków można zapoznać się już teraz online.

 

Warto też pamiętać, że ze względu na zastosowanie impulsów elektrycznych treningi EMS nie są możliwe do wykonania u każdego, między innym u osób z chorobami serca, wszczepionym rozrusznikiem.

2 thoughts on “Czy trening EMS jest wart swojej ceny? Zalety i wady elektrostymulacji mięśni

 1. Hej. Co sądzicie o platformach wibracyjnych? To zbędny wydatek ? Jeśli nie, to czy możecie polecić jakąś konkretną. Z góry dziękuję za opinie

 2. Strata pieniędzy, jest to kolejny bajer typu mango shop. Lepiej się przejść raz na jakis czas na trening EMS na ujędrnianie skóry, zamiast zagracać się tym sprzętem. Nic tak nie działa na nasz organizm jak dieta i cwiczenia, niestety nie ma drogi na skróty.
  Piszę to jako osoba, która tego próbowała 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

56 − 55 =