+123 456 4444
narty

Pierwsze gogle na narty. Jak kupić dobry model w niskiej cenie?

Za dobre gogle na narty nie trzeba przeznaczać fortuny. Teraz w sklepach można znaleźć mnóstwo modeli w bardzo przystępnych cenach.

Gogle narciarskie to niezbędne wyposażenie, które powinno znaleźć się w ekwipunku każdego narciarza, również tego początkującego. Tutaj jednak często pojawia się problem – jakie gogle na narty zakupić, aby rzeczywiście mogły one zapewnić właściwe bezpieczeństwo, a przy tym komfort użytkowania?

Gogle zimowe – dlaczego są tak ważne?

Chociaż wielu osobom wydaje się, że do jazdy na nartach czy snowboardzie nie są potrzebne żadne gogle zimowe, to jednak warto zaznaczyć, że to wyposażenie, które naprawdę jest wskazane dla każdego, kto wychodzi na stok.

W pierwszej kolejności gogle zabezpieczają wzrok osoby szusujące na jednej albo na dwóch deskach. Również mają one na celu poprawę komfortu uprawiania sportów, które w tym przypadku odbywają się często w mało sprzyjających warunkach i przez to generują większe ryzyko kontuzji.

Zatem gogle na narty oraz na snowboard mają na celu:

  • blokownie promieniowania UV, które może uszkadzać strukturę oka
  • chronienie oczu przed wiatrem, śniegiem oraz drobinkami lodu
  • zabezpieczenie oczu i ich okolicy przed urazami powstałymi podczas wypadków

Jednocześnie dobre gogle na snowboard albo na narty wcale nie muszą być bardzo drogie, dlatego nawet wtedy, gdy nie dysponuje się sporą sumą na ich zakup, warto je zamówić – teraz można zrobić to również w sklepach internetowych bez konieczności wychodzenia z domu.

Jak kupić dobre gogle na narty?

Zakupienie dobrych gogli nie jest trudne. Pod uwagę warto wziąć wtedy kilka ważnych parametrów:

Dopasowanie

W pierwszej kolejności dobre gogle powinny pasować do użytkownika. W sprzedaży można znaleźć gogle męskie oraz damskie, a także dziecięce. Warto także dostosować je pod tym względem, ponieważ dopasowane są one wtedy go anatomii konkretnych osób.

Dobre gogle powinny przylegać do twarzy, a także współpracować z kaskiem. Szeroka gama regulacji pozwoli na ich łatwe dopasowanie.

Filtr UV

Szybka w goglach powinna być pokryta powłoką zapewniającą ochronę przed promieniowaniem UV. Najczęściej stosowany jest filtr UV400 chroniący przed promieniami UVA, UVB i UVC

Kolorystyka szybki

Kolor szybki w goglach narciarskich jest powiązany z warunkami, w jakich mają być one użytkowane. Wobec tego wtedy, gdy jest jasno, świeci słońce, szybka powinna być ciemniejsza, natomiast wtedy, gdy aura jest gorsza, szybka powinna być jaśniejsza.

Wielu producentów oferuje także gogle na narty wyposażone w wymienne szybki – można wtedy zmienić je samodzielnie w zależności od pogody.

Powłoka anti-fog

Tego typu powłoka powoduje, że gogle męskie, damskie czy dziecięce są w mniejszym stopniu narażone na zaparowanie. To bardzo ważne, ponieważ zaparowana szybka może spowodować pogorszenie widoczności i zwiększenie ryzyka wypadków.

Gdzie kupić tanie gogle narciarskie?

Obecnie dobre gogle męskie, a także innych typów można zakupić w wielu sklepach. Aby nie przepłacić, warto wtedy zwrócić uwagę na modele markowe, ale z budżetowych linii, które można kupić w przystępnych cenach. Warto także sprawdzać promocje, ponieważ razem z nimi za dobre gogle na narty można zapłacić znacznie mniej niż cena wyjściowa.

Najlepsze okazje czekają na klientów w sklepach internetowych, w których można kupić je w naprawdę niskich cenach – także z obniżkami oraz w akcjach wyprzedażowych, gdzie ich ceny maleją nawet do ponad 50%.

Gdy zatem kompletujesz swoje wyposażenie na snowboard albo na narty, pamiętaj o zakupieniu dobrych gogli zimowych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

42 + = 44