+123 456 4444

Tabletki ziołowe – naturalne suplementy diety na bazie ziół

Nie masz czasu na codzienne parzenie ziół i ich picie? Chcesz zadbać o swoje zdrowie naturalnie? W takim przypadku postaw na tabletki ziołowe!

W ziołach znajduje się wiele cennych substancji o działaniu prozdrowotnym. Pomagają na trawienie, wspomagają witalność, obniżają cholesterol i dzięki temu chronią serce – stosowane systematycznie pomagają w utrzymaniu dobrego samopoczucia na wiele lat. Zioła stosować można na różne sposoby – jednym z nich są tabletki ziołowe, które obecnie wybierane są bardzo często. Dlaczego warto po nie sięgnąć?

 

Zioła w wygodnej formie tabletek

Naturalnie zioła oferowane są w formie suszu. Zbierane z pól uprawnych są następnie poddawane suszeniu i rozdrabnianiu, aby tworzyć gotowe do użycia zioła i ich mieszanki. Po zaparzeniu oddają cenne składniki, które można dostarczyć do swojego organizmu wraz z naparem.

 

Nie każdy jednak przepada za smakiem naparów ziołowych lub po prostu nie ma czasu na ich codzienne parzenie. Wtedy alternatywą są tabletki ziołowe, które zawierają cenne ekstrakty zamknięte w wygodnej do połknięcia formie.

 

Asortyment jest naprawdę spory – można kupować mono preparaty, czyli tabletki ziołowe zawierające tylko jedno ziele, ale dostępne są także wygodne w stosowaniu suplementy diety, które dedykowane są na różne dolegliwości. Zawierają one wtedy różne substancje aktywne dobierane tak, aby cały optymalny efekt prozdrowotny.

 

Kiedy warto stosować tabletki ziołowe?

W bogatym asortymencie tabletek ziołowych każdy może wybrać dla siebie preparaty, które zapewniają potrzebne mu wsparcie.

 

Tabletki ziołowe polecane są dla osób:

  • narażonych na dolegliwości sercowo-naczyniowe – z podwyższonym ciśnieniem krwi, wysokim cholesterolem, w stanach przedzawałowych i po zawałach serca
  • w problemami trawiennymi – bólami brzucha, wzdęciami, zaparciami, biegunkami, nudnościami, także w przypadku pogorszonych wyników wątrobowych, problemów z wydzielaniem żółci
  • z tendencją do infekcji układu moczowego – zakażeń pęcherza moczowego, cewki
  • przy piasku i kamieniach nerkowych – wspomagają pracę nerek
  • w problemach z koncentracją, zapamiętywaniem – podnoszą zdolności umysłowe, wspomagają jasność myślenia, zmniejszają przemęczenie
  • przy dolegliwościach układu ruchu – problemach stawowych, mięśniowych, kostnych, między innymi osteoporozie
  • z zaburzeniami hormonalnymi – między innymi dla kobiet w okresie menopauzy, osób ze schorzeniami tarczycy
  • przy gorszej kondycji cery, włosów, paznokci – wtedy tabletki ziołowe dostarczają składniki aktywne wspomagające ich stan
  • przy problemach z płodnością – męską i damską

 

Tabletki ziołowe – gdzie można je kupić?

Obecnie tabletki ziołowe w wielu wariantach do wyboru można kupić w aptekach, w sklepach zielarskich, a także w wybranych drogeriach i marketach. Swoje zakupy można zrobić też w aptekach przyklasztornych, gdzie czekają tabletki ziołowe powstające na bazie wielowiekowych receptur zakonnych.

 

Gdy chcesz wspierać swój organizm naturalnie, wybierz zioła lub ich alternatywę – wygodne w zażywaniu tabletki ziołowe!