+123 456 4444

Powiększanie ust – na czym polega zabieg?

Dzięki zabiegowi powiększania ust można cieszyć się ich atrakcyjnym wyglądem na długi czas. Na czym jednak dokładnie polega tego rodzaju procedura? Wyjaśniamy najważniejsze kwestie!

Chcesz zdecydować się na zabieg? Wybierz powiększanie ust w Instytucie Bielenda w Krakowie – sprawdź już teraz dostępną ofertę i promocje cenowe na zabiegi medycyny estetycznej.

Jak powiększyć usta?

Nie każda kobieta ma naturalnie pełne usta. W takim przypadku można malować je pomadką tak, aby nadać im atrakcyjny wygląd, lecz też jest jeszcze jeden, trwalszy sposób, czyli zabieg powiększania ust.

Powiększanie ust, które może być także połączone z ich modelowaniem, jest procedurą, która obecnie jest w medycynie estetycznej już od lat. Nadal cieszy się niesłabnącą popularnością wśród tych osób, którym zależy na poprawie swojego wyglądu oraz na pozbyciu się związanych z nim kompleksów.

Zabieg powiększania ust polega na wprowadzeniu w nie kwasu hialuronowego. Odpowiednio podany umożliwia nadanie im pożądanego wyglądu pod kątem kształtu i objętości.

Kwas hialuronowy w powiększaniu ust

Kwas hialuronowy jest substancją, która jest powszechnie używana w zabiegach medycyny estetycznej. Za jej pomocą można wypełniać tkanki, dlatego też doskonale nadaje się ona także do powiększania i modelowania ust.

Do zabiegu jak powiększanie ust w Instytucie Bielenda w Krakowie wykorzystuje się specjalne rodzaje kwasu hialuronowego, który pozwala na uzyskanie optymalnych efektów.

Kwas hialuronowy jest substancją, która występuje naturalnie w tkankach ciała człowieka oraz innych organizmów, dlatego też jest on dobrze tolerowany i dzięki temu procedury na jego bazie nie powodują pojawienia się wysokiego ryzyka skutków ubocznych.

Powiększanie i modelowanie ust – kiedy warto się zdecydować?

Zabieg polegający na powiększaniu oraz na modelowaniu ust ma bardzo szerokie zastosowanie. Chociaż najczęściej kojarzony jest jako procedura pozwalająca na powiększenie ust, to jednak w określonych przypadkach jest on wykorzystywany także w celu nadania im naturalnego wyglądu, na przykład po wypadkach.

Z zabiegu powiększania i modelowania ust warto skorzystać w poniższych przypadkach:

  • małe usta
  • wąskie usta
  • niesymetryczne usta
  • usta słabo nawilżone
  • opadające kąciki ust

Zabieg powiększania ust – jak przebiega?

Zanim dojdzie do wykonania zabiegu, konieczne jest wzięcie udziału w konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej wykonującym procedurę. Może on wtedy zapoznać się bliżej z pacjentem, jego potrzebami, a także wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu.

Następnie, gdy lekarz omówi z pacjentem oczekiwane efekty zabiegu powiększenia ust, można przystąpić do jego wykonania. Jako że wstrzykiwanie kwasu hialuronowego w usta może być bolesne, najczęściej stosuje się wtedy znieczulenia miejscowe, takie, jak używane w gabinetach dentystycznych.

Całkowity czas trwania zabiegu to zwykle około 15 minut, dlatego też nie trzeba rezerwować na niego dużo czasu.

Po wstrzyknięciu w usta kwasu hialuronowego tkanki są najczęściej obrzęknięte, zaczerwienienie, mogą pojawiać się siniaki i krwiaki. Stąd też na pełen efekt trzeba zaczekać, aż objawy te zmaleją. Po tym okresie można także wykonać ewentualną korektę.

Gdzie wykonać zabieg powiększania i modelowania ust?

Gdy planowane jest powiększanie i modelowanie ust, procedurę tę warto wykonać w sprawdzonym gabinecie, który ma dużo pozytywnych opinii od pacjentek.

Popularną ofertą jest powiększanie ust w Instytucie Bielenda w Krakowie, gdzie procedura ta prowadzona jest pod okiem doświadczonych lekarzy.

Więcej informacji dotyczących zabiegu powiększania i modelowania ust oraz innych zabiegów prowadzonych w instytucie można sprawdzić na instytut.bielenda.pl.