+123 456 4444

Kiedy wskazana jest redukcja piersi?

Zabiegi chirurgii plastycznej piersi na ogół kojarzą się z ich powiększaniem. Jest jednak grupa kobiet, która decyduje się na skorzystanie z procedury ich pomniejszenia, czyli redukcji. Jakie są główne wskazania do redukcji piersi? Jak przebiega tego typu zabieg?

Czym jest redukcja piersi?

Zabieg jak redukcja piersi polega na usunięciu nadmiaru tkanki, która znajduje się w piersiach, aby w ten sposób zmniejszyć ich wielkość, a tym samym ciężar.

Dodatkowo zabiegowi może towarzyszyć wszczepienie implantów piersi, które pozwalają na nadanie biustowi atrakcyjnego wyglądu.

Zabieg pomniejszenia piersi może być wykonany zarówno z powodów zdrowotnych, jak i estetycznych.

Profesjonalna redukcja piersi Kraków – z procedury można skorzystać w sprawdzonych klinikach chirurgii plastycznej w Krakowie.

Pomniejszenie piersi – wskazania do zabiegu

Przerost piersi, czyli ich hipertrofia jest głównym wskazaniem do wykonania procedury.

Zbyt duże piersi mogą powodować szereg niekorzystnych skutków, między innymi bóle kręgosłupa, jego zwyrodnienie, wady postawy. Również kobiety borykają się wtedy z problemem dobrania odpowiedniej bielizny, trudnościami z uprawianiem sportu.

Po przeprowadzeniu zabiegu jak pomniejszenie piersi biust nie tylko wygląda estetycznie, lecz również jest znacznie lżejszy i w efekcie nie przeszkadza w codziennych aktywnościach.

Ponadto redukcja piersi jest prowadzona po zabiegach rekonstrukcyjnych piersi po leczeniu onkologicznym. Celem jest wtedy uzyskanie odpowiedniej symetrii pomiędzy piersiami, aby mogły one wyglądać atrakcyjnie.

Gdy konieczna jest redukcja piersi Kraków zapewnia dostęp do najlepszych placówek chirurgii plastycznej, gdzie można skorzystać z profesjonalnej opieki specjalistów w tej dziedzinie.

Jak przeprowadza się zabieg redukcji piersi?

Procedura redukcji piersi odbywa się chirurgicznie, w znieczuleniu ogólnym. Przed jej przeprowadzeniem pacjentka musi wziąć udział w konsultacjach z lekarzem oraz wykonać niezbędne badania kwalifikujące do procedury.

Zabieg polega na wykonaniu cięcia w biuście, a następnie na usunięciu nadmiaru tkanek. Cięcie przeprowadza się dookoła brodawki i następnie w dół, dlatego przypomina ono swoim kształtem literę T.

Całkowity czas trwania zabiegu redukcji piersi to około 3 godziny. Następnie pacjentka musi pozostać w placówce w celu kontroli na kilka dni.

Po wykonaniu zabiegu bardzo istotne jest przestrzeganie zaleceń lekarskich, między innymi noszenie specjalnego biustonosza pooperacyjnego.

Przeciwwskazania do pomniejszenia piersi

Redukcja piersi nie może być wykonana wtedy, gdy u pacjentki występują przeciwwskazania do jej przeprowadzenia. Zaliczają się do nich przede wszystkim:

  • schorzenia nowotworowe, w tym nowotwory piersi i klatki piersiowej
  • schorzenia układu krwionośnego i serca, w tym zaburzenia krzepliwości krwi
  • choroby wątroby oraz nerek
  • okres ciąży i karmienia piersią

Ile kosztuje zabieg redukcji piersi?

Ceny związane z procedurą są zróżnicowane. Zależą one przede wszystkim od zakresu zabiegu oraz od miejsca jego wykonania.

Zazwyczaj za zabieg przeprowadzony w renomowanej klinice trzeba zapłacić od około 12 do 18 tysięcy złotych. Wybrane placówki oferują możliwość rozłożenia płatności na raty.

Gdzie wykonać pomniejszenie piersi?

Najczęściej pacjentki decydują się na pomniejszenie piersi w renomowanej klinice chirurgii plastycznej prywatnie. To pewność, że zabieg będzie wykonany w odpowiednich warunkach, z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów, w tym implantów, gdy mają być one również zastosowane.

Warto też wskazać, że w przypadku wskazań medycznych istnieje możliwość przeprowadzenia zabiegu redukcji piersi w ramach NFZ.