+123 456 4444
Gladkie nogi bez cellulitu

Czy można skutecznie usunąć cellulit?

Cellulit, czyli skórka pomarańczowa to powód do kompleksów dla wielu kobiet. Czy można pozbyć się tej niedoskonałości?

Twoja skóra jest pofałdowana i widać na niej niewielkie grudki? To główne objawy cellulitu. Czy można się go jakoś pozbyć? Tak, jest to możliwe, ale wymaga wysiłku i cierpliwości.  Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące skórki pomarańczowej.

Cellulit – skórka pomarańczowa

Cellulit, inaczej skórka pomarańczowa, a dokładnie panikulopatia obrzękowo-zwłóknieniowo-stwardnieniowa, jest rodzajem dolegliwości skórnej, która polega na nadmiernym nagromadzeniu się tkanki tłuszczowej bezpośrednio pod skórą. Na powstanie tej dolegliwości narażone są głównie kobiety, lecz występuje on również u mężczyzn. Warto jednak wskazać, że skórka pomarańczowa dotyczy nie tylko osób z nadwagą i otyłością – mają ją również osoby z prawidłowym BMI, a nawet niedowagą.

Jakie są rodzaje cellulitu?

Wyróżnia się trzy główne rodzaje cellulitu:

  • tłuszczowy
  • wodny
  • mieszany

Pierwszy typ cellulitu, czyli tłuszczowy najczęściej pojawia się na skutek przybrania na wadze. Wtedy dochodzi do zmniejszenia napięcia i jędrności tkanek, a także pojawienia się obrzmienia skóry. Zmiana nie jest wtedy bolesna przy dotyku. Z kolei cellulit wodny najczęściej pojawia się w przypadku kobiet młodszych. Jest on niezależny od wagi. Najczęściej jest efektem zmian hormonalnych lub też problemów z krążeniem. Skóra jest wtedy bolesna. Natomiast cellulit mieszany stanowi połączenie powyższych dwóch typów cellulitów.

Jak dochodzi do powstania cellulitu?

Badacze nie są do końca zgodni, co powoduje powstanie skórki pomarańczowej, co powoduje też, że usuwanie cellulitu nie zawsze jest efektywne. Za powstawanie tej zmiany najczęściej odpowiedzialne są hormony, a dokładnie kobiece hormony. To powoduje, że cellulit najczęściej występuje u kobiet. Również może sprzyjać mu niezdrowy tryb życia, w tym nieprawidłowa dieta, brak ruchu.

Usuwanie cellulitu w domu

Aby pozbyć się cellulitu, warto poznać różne metody, które pozwalają na zmniejszenie widoczności tej zmiany lub nawet na jej całkowite wyeliminowanie. Domowe usuwanie cellulitu polega głównie na stosowaniu odpowiednich kosmetyków oraz akcesoriów do masażu skóry. Dzięki temu można aktywować podskórny przepływ krwi i dotlenić tkanki, a także rozbić miejscowo nagromadzoną tkankę tłuszczową. Aby osiągnąć optymalne efekty, należy pamiętać o systematyczności – tylko wtedy można łatwiej pozbyć się skórki pomarańczowej.

Zabiegi na cellulit

Dla jeszcze lepszych efektów warto zdecydować się na specjalistyczne zabiegi, które można wykonać w gabinetach i klinikach medycyny estetycznej. Zastosowanie odpowiednich narzędzi oraz preparatów pozwala wtedy na zredukowanie zmian znacznie szybciej.

Rekomendowane zabiegi na cellulit:

  • endermologia
  • zabieg ICOONE
  • karboksyterapia
  • mezoterapia igłowa
  • zabiegi z falą radiową
  • zabiegi z falą akustyczną

Różne rodzaje zabiegów można także łączyć ze sobą, aby usuwanie cellulitu mogło być jeszcze skuteczniejsze.