+123 456 4444

Botox usunie zmarszczki mimiczne z twarzy. Kiedy warto go wykonać?

Toksyna botulinowa typu A, określana również jako botox, jest rodzajem substancji, która w medycynie estetycznej ma wszechstronne zastosowanie. Najczęściej jest ona używana w celu usuwania zmarszczek mimicznych z twarzy. W jakich sytuacjach warto zdecydować się na botox?

Jak działa toksyna botulinowa?

Botox jest nazwą handlową toksyny botulinowej typu A, inaczej jadu kiełbasianego. Jest to silna toksyna, która wytwarzana jest naturalnie przez bakterie jadu kiełbasianego. Rozwijają się one głównie w glebie oraz w starych wędlinach, konserwach.

Toksyna botulinowa jest silną trucizną, która w dużych dawkach może prowadzić nawet do śmierci. Naukowcy odkryli jednak, że w mniejszych ilościach może ona zapewniać działanie terapeutyczne.

Związek ten wpływa na funkcjonowanie połączeń nerwowo-mięśniowych. Zatrzymuje przekazywanie impulsów nerwowych do mięśni, dlatego powoduje, że mięśnie stają się nieruchome. Po pewnym czasie dochodzi do odbudowy połączeń, a tym samym do powrotu ruchów mięśni.

Z tego względu toksyna botulinowa znalazła bardzo szerokie zastosowanie w medycynie, między innymi jest ona wykorzystywana podczas leczenia zeza, nadmiernej kurczliwości mięśni, migren czy uśmiechu dziąsłowego. Także pomaga w niwelowaniu zmarszczek.

Gdy planowany jest botox Bielsko Biała to miasto, gdzie działają jedne z najlepszych klinik medycyny estetycznej, gdzie można skorzystać z fachowego usuwania zmarszczek z użyciem tego związku.

Botox na zmarszczki – kiedy warto z niego skorzystać?

Działanie toksyny botulinowej powoduje, że jest ona przede wszystkim wskazana w przypadku zmarszczek mimicznych. Są to zmarszczki, które tworzą się podczas ruchów mięśni twarzy, gdy dochodzi do ich kurczenia się i rozkurczania. Osoby, które mają bogatą mimikę, mogą zauważyć je na swojej twarzy szybciej.

Do najczęściej występujących zmarszczek mimicznych, które można usuwać z botoksem, zaliczane są:

  • zmarszczki poziome na czole
  • zmarszczki pionowe czoła, tak zwana lwia zmarszczka
  • kurze łapki, czyli zmarszczki widoczne w zewnętrznym kąciku oka
  • zmarszczki na dolnych powiekach
  • zmarszczki wokół ust
  • zmarszczki prowadzące od nosa do ust
  • zmarszczki na szyi

Botox jest zabiegiem, który nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Dodatkowo można wykonać go również bez konieczności czasochłonnej rekonwalescencji.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że stosowanie botoksu jest możliwe zarówno na skórze dojrzałej, jak i na tej młodszej.

W przypadku osób, u których zmarszczki mimiczne dopiero zaczynają się pojawiać, stosuje się zabieg z mniejszą ilością tego związku, co pozwala na zniwelowanie widocznych zmian, ale jednocześnie zapobiega ich pogłębianiu się. W efekcie można zapobiec dalszemu pogłębianiu się zmarszczek mimicznych.

Gdzie wykonać zabieg z użyciem botoksu?

Należy pamiętać o tym, by procedurę przeprowadzić w dobrym gabinecie klub klinice medycyny estetycznej. Oferuje ją między innymi Klinika Galena, w której pacjenci mogą zawsze liczyć na fachową i kompleksową obsługę w ramach prowadzenia zabiegów skoncentrowanych na urodzie.